BIESZCZADY NA 4 ŁAPACH

dodano: 2021-05-20

Choć szlaki Bieszczadzkiego Parku Narodowego są niedostępne dla osób z psami, to przecież do wyboru jest wiele innych, nie mniej interesujących tras. W naszej okolicy jest niezliczona ilość leśnych dróg, po których można godzinami spacerować z czworonogiem. Szlaki są tu też mniej oblegane, można więc delektować się ciszą i kontaktem z naturą.

Fajną propozycją jest zdobycie z naszym pupilem Korony Ustrzyckich Gór.

Trasa prowadzi z siedziby BCTiP w Ustrzykach Dolnych na Kamienną Lawortę, stamtąd na Małego Króla, następnie na Holicę i szczyt Gromadzynia, oraz kieruje się na Orlik. Z Orlika następuje zejście do miasta. Trasa szlaku pokrywa się z trasami szlaków spacerowych wokół Ustrzyk Dolnych (szlak czerwony, niebieski, żółty i zielony) oraz szlaku turystycznego PTTK (tzw. szlak niebieski graniczny). Szacowany czas przejścia – kilkanaście godzin. Każdy ze szczytów można zdobywać też innymi trasami z różnych podejść oraz każdy z osobna.

Dla lubiących wyzwania jest możliwość uzyskania Certyfikatu Korony Ustrzyckich Gór
Należy zdobyć pięć wzgórz okalających Ustrzyki Dolne: Kamienną Lawortę, Małego Króla, Holicę, Gromadzyń i Orlik. Każdy wędrowiec musi na danym wzgórzu przy tablicy informacyjnej z legendą zrobić sobie wyraźne zdjęcie (może być selfie), a następnie dostarczyć je bezpośrednio, pocztą tradycyjną lub pocztą elektroniczną do siedziby Bieszczadzkiego Centrum Turystyki i Promocji w Ustrzykach Dolnych (Adres pocztowy: ul. Rynek 16, 38-700 Ustrzyki Dolne; adres e-mail: cit@ustrzyki-dolne.pl. Telefon kontaktowy: 13 471 11 30; 662 126 104). Osoba, która dostarczy fotografie 5 wzgórz do siedziby BCTiP w tym samym dniu otrzyma Certyfikat Zdobywcy Korony Ustrzyckich Gór oraz nagrody rzeczowe związane z turystyką.

wpis blog

foto:  BIESZCZADY NA 4 ŁAPACH